TATLIDA URFA'YI MARKALAŞTIRDI


1985 yılından bugüne Tatlı sektöründe aranan isim Gökçin Baklavaları Şanlıurfa'yı Türkiye'de markalaştırdı.

Şanlıurfa’dan Türkiye’ye tatlı servisi yapan Gökçin Baklavaları Şanlıurfa’nın lezzet markası oldu.

Kullandığı malzemeleri ile markalaşan Gökçin Baklavaları tatlılarında kullandığı malzemelerin tümünü kendileri üretiyor. Sade yağı, fıstığı ve hamurunu kendi tesislerinde imal eden Gökçin baklavaları özel tadı ile Türkiye’de tercih edilen marka oldu.

Ürettiği yağ ve fıstığı Türkiye’deki diğer tatlıcılara da pazarlayan İbrahim Gökçin, “Güllüoğlu baklavaları Sade yağı bizden tercih ediyor. Türkiye’de sayılı baklavacılara yağı biz pazarlıyoruz. Bu da Şanlıurfa’da üretilen ürünlerin lezzetini gösteriyor.” dedi.

Bir çok ünlünün Gökçin baklavalarını seçtiğini aktaran Gökçin “Akrabaları veya tanıdıkları   bizden baklavaları alıp kargo ile gönderenler var. Bazıları da bizi arıyor biz gönderiyoruz. Bir çok kişi  hediyelik olarak Gökçin Baklavalarını götürüyorlar. Bizim tatlıların lezzeti Türkiye’nin hiçbir yerinde yok. Çünkü biz işimizi zevkle yapıyoruz. Yaptığımız ürünleri önce biz beğeniyoruz sonra müşteriye sunuyoruz. 1985 yılından beri hep böyle çalışıyoruz. Bu nedenle tüm Türkiye’de aranan marka olduk.” diye konuştu.

Türkiye’nin her şehrine tatlı ve dondurma gönderebildiklerini dile getiren Gökçin “24 saat içinde Türkiye’nin en ücra noktasına kadar ürünlerimizi gönderebiliyoruz. Ürünlerimizi tadan zaten bizim tatlılardan başka tatlıyı beğenmiyor. Şanlıurfa’nın uzun soluklu tatlı üreticisiyiz.” dedi.

Şanlıurfa’da kalitesini bozmadan tatlı üreten Gökçin baklavalarına 0414-3131818 nolu telefondan sipariş verebilirsiniz.Gaziantep mi Şanlıurfa mı?


Doğu ve Güneydoğu Anadolu insanı genellikle "şehir fanatiği" oluyor. Hepsi "en iyi biziz" havasında ve komşu kentleri bile kendilerine rakip görüyor.
Epeyce önce bir hafta kaldığım Gaziantep'te yediğim yemekleri unutamadığımdan söz ediyorum. "Oradaki baklavaların üstüne baklava tanımam, dondurma ise Maraş'ta yenir" diyorum... Şanlıurfa Gökçin Baklavaları sahibi sinirleniyor, "Maraş da Antep de geride kaldı, sen bir de bunların tadına bak" diyor. Öğlen Konuk Evi'nde yediğimiz patlıcanlı kebabın tadı damağımdayken, ortalığı kızıştırmak için "Antep de yediğim et yemekleri de çok güzeldi" deyince, Urfa muhabirimiz Reşat Uzun dayanamıyor gecenin bir saatinde beni Acem Lokantası'na götürüyor. Patlıcanlı, domatesli kebabı, burnuma dayıyor. Evet, kebap konusunda sanırım Urfa Gaziantep'e fark atıyor.
Urfalıları kızdırmak hoşuma gidiyor. O kendilerine has şiveleriyle kızınca çok hoş oluyorlar. Kutu kutu fıstıkları görünce "Aaa bunlar antepfıstığı " diyorum. Evet işte yine kızdılar... "Bunlar aslında Urfa'nındır, Antepliler bunu ticarete döndürdüler, pazarladılar, ondan öyle anılıyor" diyorlar. "İyi ya bu da marifet işte" diyorum.
Urfa'da üç tane otel biliyorum. Birincisi Devlet Konuk Evi ki burası harika bir yer... İkincisi Harran Oteli, yüzme havuzuyla modern, temiz, yeni ancak bir beton yığını, üçüncüsü ise Balıklı Göl'ün yanında, yöreye uymuş nefis mimarisiyle inanılmayacak kadar güzel Edessa Otel. Diyorlar ki valilik buraya içki yasağı koyduğu için koca otelin işleri iyi gitmiyormuş. Buyrun bakalım bir valilik anlayışı... Şehrin en güzel otelini yok ediyorsun, koyduğun içki yasağı ile...
Gaziantep, Urfa rekabeti şakalaşmalarımıza en ilginç yanıt bir öğrenciden geliyor, "Antep Urfa arası 120 kilometre ama, aramızda bir de o kadar yıl farkı var."... Gaziantep'in şansı sanırım yöneticilerinde... Urfa'nın şanssızlığı da bugüne dek gelmiş geçmiş çoğu tutucu, bağnaz yöneticilerinde.


Bakan Gökçin'i Beğendi

Şanlıurfa'da bir dizi açılışlarda bulunan
Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker
Evren Sanayi Sitesindeki Gıda imalatçılarının standlarını gezdi.

Burada Gökçin Baklavalarının standında bir süre sohbet eden
Bakan Mehmet Mehdi Eker, baklavalara tam not verdi.
İbrahim Gökçin'den baklava hakkında bilgi alan Bakan Eker,
baklava çeşidine ve tadına hayran kaldı.
Acil Baklava

(0414) 313 18 18
(0414) 313 21 97

Sosyal Medya